Dodavatelé


Promega

Promega je biotechnologická firma založená v roce 1978 ve Wisconsinu, USA. Je stále v soukromém vlastnictví svého zakladatele, který klade důraz na dlouhodobý udržitelný rozvoj založený na nejnovějších objevech a technologiích, podpoře a spolupráci s vědeckou komunitou a šetrnosti k životnímu prostředí. Na počátku se Promega soustředila na produkty pro genové inženýrství jako restrikční enzymy, DNA polymerázy, kity na purifikaci nukleových kyselin apod., ale časem se její portfolio rozšířilo až na současných 4000 produktů a její jméno se stalo především synonymem pro nejkvalitnější luminiscenční eseje a řešení pro forenzní identifikaci osob na základě DNA. V současnosti Promega expanduje i do dalších oblastí a stává se silným hráčem i v esejích pro screening léčiv ve farmaceutickém průmyslu a testovacích sadách pro laboratoře klinické diagnostiky.

East Port distribuuje Promegu již více než dvacet pět let a je jejím exkluzivním distributorem v České republice. Naši zákazníci mají v oblibě mnoho produktů Promegy. Mezi bestsellery patří např. inhibitor RNáz RNasin, transfekční činidla FuGENE, trypsiny pro hmotnostní spektrometrii, eseje na měření buněčné viability (ATP) CellTiter-Glo, duální luciferázové eseje, GoTaq G2 polymerázy nebo M-MLV reverzní transkriptázy. Z přístrojů jsou to pak automatický izolátor nukleových kyselin Maxwell, fluorometr pro měření nukleových kyselin Quantus a luminometry Glomax.

Pokud chcete zboží obdržet následující týden (čtvrtek nebo pátek), objednávejte do čtvrtka do 12:00 hod. 

Lonza

Společnost Lonza, založená ve Švýcarsku v roce 1897, má dnes více než 15 500 zaměstnanců a provozuje 120 poboček a kanceláří ve více než 35 různých zemích. Lonza je předním světovým poskytovatelem integrovaných řešení v oblasti výzkumu, vývoje a zdravotní péče. Optimalizuje vědecké inovace a výrobní technologie, aby podporovali vědce, pomáhali pacientům a sloužili spotřebitelům. Minimalizace dopadu na životní prostředí, úspora energie a přírodních zdrojů a pomoc při zlepšování kvality života jsou pro Lonzu klíčové.

East Port je exkluzivním distributorem Lonzy v České republice. Naši zákazníci z řad firem i z akademického prostředí používají ve velkém například SeaKem LE agarózu, která je víceméně synonymem agarózy pro elektroforézu, dále kultivační klasická a speciální média, primární a kmenové buňky. Lonza také dodává nukleofekční systémy (dříve Amaxa) a systémy pro detekci endotoxinů a Mycoplazmy.

Pokud chcete zboží obdržet následující týden (čtvrtek nebo pátek), objednávejte do pátku do 9:00 hod. 

CooperSurgical

East Port Praha nabízí komplexní řešení pro IVF kliniky díky dlouhodobému partnerství s firmou CooperSurgical Fertility and Genomic Solutions, která je globálním lídrem v oblastech IVF a reprodukční genetiky. Nabízíme inovativní produkty té nejvyšší kvality s důrazem na rychlý a profesionální servis.   

Do rodiny CooperSurgical patří značky: ORIGIO, SAGE, WALLACE, RESEARCH INSTRUMENTS, K-SYSTEMS, LifeGlobal, TPC, COOPERGENOMICS 

Pokud chcete zboží obdržet následující týden (čtvrtek nebo pátek), objednávejte do čtvrtka do 16:00 hod. 

Molecular Devices

Tato firma je tradiční výrobce laboratorních přístrojů se sídlem v San Jose v Kalifornii a spolupracuje s East Portem již více než dvacet pět let. Molecular Devices se zaměřují jednak na mikrodestičkové readery a také na automatizované mikroskopické systémy pro high content screening a patch clamp zesilovače. K přístrojům nabízí i speciální fluorescenční eseje pro měření intracelulárního Ca2+, aktivity draslíkových kanálů, kardiotoxicity a dalších parametrů. Vše je možné dodat, validovat a recertifikovat i v GMP kvalitě. Pokud chcete pro vaší laboratoř ty nejkvalitnější multimode mikrodestičkové readery, Molecular Devices jsou pro vás jasná volba.

Metabion

Firma Metabion z Mnichova je díky spolupráci s East Portem tradiční dodavatel oligonukleotidů na český trh. Naši zákazníci mají v oblibě jak klasické primery a TaqMan próby, tak i flexibilitu Metabionu při objednávkách custom produktů jako například značených RNA. Samozřejmostí u Metabionu jsou rychlé dodání a mimořádná kvalita syntetizovaných olig, což naši zákazníci dobře vědí již více než deset let.

Oligonukleotidy objednáváme vždy ve středu a v pátek po 16:00 hod.

Alpha Laboratories

Veškerý myslitelný laboratorní plastik, testovací sady a jiné dodáváme díky distribuci produktů britské firmy Alpha Laboratories. Jedná se o společnost se 45 letou tradicí stále v rukou rodiny původních zakladatelů. Naši zákazníci mají v oblibě především PCR zkumavky, falkonky, špičky, pipety, mikrocentrifugační zkumavky nebo stojánky a krabičky na vzorky.

CytoSMART Technologies

Start-up Cytosmart byl založen v roce 2012 v Holandsku vědci, kteří si uvědomovali potenciál a důležitost live-cell mikroskopie v moderním biomedicínském výzkumu. Cytosmart vyrábí kompaktní mikroskopy, které se umísťují přímo do inkubátoru, což je ideální pro dlouhodobé pozorování živých buněk. Jejich řešení umožňuje pozorovat a analyzovat váš experiment na cloudu v reálném čase. Mikroskopy jsou kompatibilní s veškerým běžným plastem pro tkáňové kultury, tj. s Petriho miskami, kultivačními lahvemi i 6 až 96 jamkovými destičkami. Naši zákazníci používají Cytosmart pro experimenty týkající se růstových křivek buněk, migrace (wound healing assay) nebo buněčné viability a tvorby kolonií. Díky cenové dostupnosti se hodí i na standardní monitoring experimentů v čistých prostorách s omezeným přístupem nebo pro kontrolu vašich experimentů z pohodlí domova.

Biosan

Firma Biosan vznikla v 90. letech v Lotyšsku. Od té doby dodávají malé laboratorní přístroje ve špičkové kvalitě za kompetitivní cenu. Otevíráte si vlastní laboratoř a potřebujete ji od základu vybavit? Většinu malých přístrojů seženete u Biosanu. Mezi našimi zákazníky jsou obzvláště populární jejich třepačky, kývačky, vortexy a UV boxy.

Cole-Parmer Ltd.

Cole-Parmer je tradiční americký dodavatel laboratorních přístrojů, který sdružuje výrobky několika značek. Na přístroje Cole-Parmer se můžete spolehnout nejen v základním výzkumu, ale i  při použití v klinických laboratořích a v průmyslových aplikacích. Mezi našimi zákazníky se dlouhodobě těší největší oblibě pH metry a klasické spektrofotometry značky Jenway a PCR termocykléry značky Techne.

Sartorius

East Port dodává liquid handling portfolio tradičního dodavatele laboratorního vybavení, německé firmy Sartorius. Přesné a ergonomické pipety znají mnozí z vás i pod původní značkou Biohit. Nabízíme jedno- i multikanálové pipety s fixním i nastavetelným objemem, v mechanické i elektornické verzi. K pipetám dodáváme i špičky, stojánky a další příslušenství. Do naší nabídky patří i elektronické dispenzery, mechanické steppery a dávkovače na láhve.

JPT Peptide Technologies

V roce 2020 přibyla do našeho portfolia společnost JPT Technologies, což je mladá, rychle rostoucí firma z Berlína. Jedná se o předního poskytovatele syntézy „custom“ peptidů, peptidových mixů a knihoven s využitím v imunologii, proteomice, či pro výzkum a vývoj protilátek a vakcín. Kromě jednotlivých objednávek můžete s JPT vstoupit i do dlouhodobější spolupráce na větších výzkumných projektech nebo při vývoji klinických aplikací. Peptidové microarrays, knihovny a mixy JPT jsou vám k dispozici i jako servis.

Circulomics

Nejčerstvějším přírůstkem mezi naše dodavatele v roce 2020 je tento start-up z Baltimoru, založený na nanotechnologiích objevených na Johns Hopkins University. Soustředí se na přípravu vzorků pro long read sequencing. Jejich kity jsou špičkou na trhu pro přípravu knihoven hlavně pro platformy Oxford Nanopore a Pacific Biosciences. Dva hlavní produkty firmy zahrnují kit na izolaci extrémně dlouhých vláken DNA a kit na eliminaci krátkých fragmentů DNA ze vzorku. Oba kity existují v několika variantách pro různé vzorky. Společnost poskytuje intenzivní aplikační podporu a udělají vše pro to, abyste získali kvalitní DNA z vašich vzorků.

Hansa BioMed

Hansa BioMed Life Sciences Ltd. je estonská společnost se sídlem v technologickém parku v Tallinnu, zaměřená výhradně na výzkum a vývoj produktů v oblasti extracelulárních vesikul–exozómů (EV). Nabízí nejširší výběr produktů určených pro výzkum EV pro aplikace v oblasti Life Science. R&D vědci firmy mají více než 10 let zkušeností v oblasti buněčné biologie exozómů a aplikacích ve výzkumu rakoviny a vývoji diagnostik. Firma aktivně spolupracuje s různými mezinárodními výzkumnými skupinami akademicky i klinicky zaměřenými. Od roku 2019 patří HansaBioMed Life Sciences do společnosti Exosomics S.p.A. Od Hansa Biomed můžete objednávat např. kolonky a koncentrátory na izolaci exozómů z různých tělních tekutin a standardy izolovaných exozómů z různých biologických vzorků, včetně rostlinných.

Capricorn Scientific

Společnost Capricorn Scientific byla založena v roce 2013. Jedná se o mladou německou firmu, která dodává kompletní řešení pro vaše buněčné kultury od sér přes kultivační média až po antibiotika a kryoprezervační roztoky. Hlavním zaměřením produkce této společnosti je výroba vysoce kvalitních zvířecích sér pro biotechnologické, diagnostické a výzkumné aplikace. Přísné zkušební postupy spolu s komplexními záznamy a dokumentací zaručují vynikající a reprodukovatelnou kvalitu. Tím, že se jedná o menší společnost, může Capricorn nabídnout flexibilitu při poskytování široké škály tradičních produktů nebo i produktů na zakázku, aby byly uspokojeny rostoucí potřeby dnešního trhu s nižšími náklady, zkrácením dodacích lhůt a personalizovaným zákaznickým servisem.

Mezi našimi zákazníky jsou obzvláště oblíbená FBS a FCS séra od Capricornu, která se vyznačují jak vysokou kvalitou tak i kompetitivní cenou.